Unit: 1 each(s)
List price (per unit ex VAT): £1.62PBT starting price (per unit ex VAT): £1.46
Your price each: £1.46
Vendor order value: £0.00
The TIMCO Twin Slot Flexible Bookend White – 200mm features an antimicrobial powder coat finish and locates directly into the twin slots of uprights to help prevent items from falling off shelf ends. Made from steel construction, this flexible bookend provides reliable support for organizing shelving systems while maintaining hygiene standards through its antimicrobial coating.
| Packaging | Bag |
| Barcode | 5056110816012 |
| Commodity code | – |
| Country of Origin | – |
| Colour | White |
| Finish | Antimicrobial powder coat |
| Material | Steel |
| Dimensions | height = 200mm |
| Weight | 0.26 kg |
| Fixings included? | – |
| Fire rated? | – |
| Certification | unknown |
| Manufacturer guarantee | – |
| Size | 200mm |