Unit: 2 piece(s)
List price (per unit ex VAT): £1.30PBT starting price (per unit ex VAT): £1.17
Your price per piece: £0.59
Vendor order value: £0.00
The TIMCO Tool Hooks – 100mm includes a variety of utility hooks designed for hanging tools with a durable anti-scratch PVC coating in grey. These versatile hooks can be fitted to pre-drilled timber or to masonry using a pre-drilled hole with plastic plug, making them ideal for workshop and garage organization.
| Packaging | Bundle |
| Barcode | 5056110814568 |
| Commodity code | – |
| Country of Origin | – |
| Colour | Grey |
| Finish | PVC coating |
| Material | Carbon steel |
| Dimensions | 100mm |
| Weight | 0.081 kg |
| Fixings included? | – |
| Fire rated? | – |
| Certification | Unknown |
| Manufacturer guarantee | – |
| Size | 100mm |