Unit: 112 piece(s)
List price (per unit ex VAT): £5.17PBT starting price (per unit ex VAT): £4.66
Your price per piece: £0.04
Vendor order value: £0.00
The TIMCO Self-Adhesive Screw Cover Caps provide a discreet, flush and water tight covering solution. Ideal for concealing screw heads, unused pre-drilled holes and general repairs to damaged surfaces, these ivory caps offer a professional finish while maintaining water resistance for both indoor and outdoor applications.
| Packaging | Pack |
| Barcode | 5055893392607 |
| Commodity code | – |
| Country of Origin | – |
| Colour | Ivory |
| Finish | Matt |
| Material | Unknown |
| Dimensions | diameter = 13mm |
| Weight | 0.03 kg |
| Fixings included? | – |
| Fire rated? | – |
| Certification | Unknown |
| Manufacturer guarantee | – |
| Size | 13mm |