Unit: 112 piece(s)
List price (per unit ex VAT): £5.17PBT starting price (per unit ex VAT): £4.66
Your price per piece: £0.04
Vendor order value: £0.00
The TIMCO Self-Adhesive Screw Cover Caps provide a professional finish to furniture and cabinets by discretely covering screw heads and holes. These water-tight and secure seal caps feature quick and easy application with a discreet, flush finish in an attractive Dijon Walnut wood grain pattern. Ideal for screw heads, unused pre-drilled holes and general repairs to damaged surfaces, these versatile caps offer both functional and aesthetic benefits for woodworking and furniture projects.
| Packaging | Pack |
| Barcode | 5055893392676 |
| Commodity code | – |
| Country of Origin | – |
| Colour | Brown |
| Finish | Matt |
| Material | Unknown |
| Dimensions | diameter = 13mm |
| Weight | 0.03 kg |
| Fixings included? | – |
| Fire rated? | – |
| Certification | Unknown |
| Manufacturer guarantee | – |
| Size | 13mm |