Unit: 30 piece(s)
List price (per unit ex VAT): £9.17PBT starting price (per unit ex VAT): £8.26
Your price per piece: £0.28
Vendor order value: £0.00
The TIMCO Rubble Sacks are convenient and compact rolls of 30 sacks, manufactured from recycled polyethylene. These black sacks are ideal for general waste on building sites and landscaping work, featuring tough and reusable construction with tear resistant properties. Perfect for handling building waste efficiently and responsibly.
| Packaging | Roll |
| Barcode | 5055893386637 |
| Commodity code | – |
| Country of Origin | – |
| Colour | Black |
| Finish | – |
| Material | Recycled polyethylene |
| Dimensions | 535 x 820mm |
| Weight | 1.8 kg |
| Fixings included? | – |
| Fire rated? | – |
| Certification | Unknown |
| Manufacturer guarantee | – |
| Size | 535 x 820mm |