Unit: 100 piece(s)
List price (per unit ex VAT): £1.67PBT starting price (per unit ex VAT): £1.51
Your price per piece: £0.02
Vendor order value: £0.00
The TIMCO Round Cable Clips are manufactured from strong HDPE material with hardened carbon steel nails and are designed for securing and tidying a wide range of cabling types to wood, compressed board and masonry. These white cable clips are suitable for 7.0mm cables and provide a reliable and professional cable management solution for both domestic and commercial applications.
| Packaging | Box |
| Barcode | 5056110840079 |
| Commodity code | – |
| Country of Origin | – |
| Colour | White |
| Finish | Unknown |
| Material | HDPE and steel |
| Dimensions | To fit 7.0mm cable |
| Weight | 0.13 kg |
| Fixings included? | – |
| Fire rated? | – |
| Certification | Unknown |
| Manufacturer guarantee | – |
| Size | To fit 7.0mm |