Unit: 100 piece(s)
List price (per unit ex VAT): £1.25PBT starting price (per unit ex VAT): £1.13
Your price per piece: £0.01
Vendor order value: £0.00
The TIMCO Round Cable Clips are manufactured from strong HDPE material with hardened carbon steel nails, designed for securing and tidying a wide range of cabling types to wood, compressed board and masonry. These white round clips are specifically sized to fit 3.5mm cables and provide a reliable and professional cable management solution for various installation applications.
| Packaging | Box |
| Barcode | 5056110840031 |
| Commodity code | – |
| Country of Origin | – |
| Colour | White |
| Finish | Standard |
| Material | HDPE and steel |
| Dimensions | To fit 3.5mm cable |
| Weight | 0.051 kg |
| Fixings included? | – |
| Fire rated? | – |
| Certification | Unknown |
| Manufacturer guarantee | – |
| Size | To fit 3.5mm |