Unit: 2 piece(s)
List price (per unit ex VAT): £0.68PBT starting price (per unit ex VAT): £0.62
Your price per piece: £0.31
Vendor order value: £0.00
The TIMCO Roll Forged Jobber Drills HSS – 2.0mm includes two high-quality roll forged drill bits designed for precision drilling in all non-alloy materials. Manufactured from high speed steel with a black oxide finish for enhanced durability and corrosion resistance, these dimensionally precise drill bits are manufactured to DIN 338 standards, ensuring reliable performance for professional and DIY applications.
| Packaging | Wallet |
| Barcode | 5055017535934 |
| Commodity code | – |
| Country of Origin | – |
| Colour | Black |
| Finish | Black oxide |
| Material | HSS steel |
| Dimensions | 2.0mm diameter |
| Weight | 0.007 kg |
| Fixings included? | – |
| Fire rated? | – |
| Certification | DIN 338 |
| Manufacturer guarantee | – |
| Size | 2.0mm |