Unit: 2 piece(s)
List price (per unit ex VAT): £0.65PBT starting price (per unit ex VAT): £0.59
Your price per piece: £0.30
Vendor order value: £0.00
The TIMCO Roll Forged Jobber Drills HSS – 1.5mm includes two high-quality roll forged drill bits manufactured to DIN 338 standards. These economic HSS drills feature a black oxide finish for enhanced durability and are designed for drilling all non-alloy materials. The dimensionally precise construction ensures reliable performance for various drilling applications.
| Packaging | Wallet |
| Barcode | 5055017535927 |
| Commodity code | – |
| Country of Origin | – |
| Colour | Black |
| Finish | Black oxide |
| Material | HSS steel |
| Dimensions | 1.5mm diameter |
| Weight | 0.006 kg |
| Fixings included? | – |
| Fire rated? | – |
| Certification | DIN 338 |
| Manufacturer guarantee | – |
| Size | 1.5mm |