Unit: 1 each(s)
List price (per unit ex VAT): £10.48PBT starting price (per unit ex VAT): £9.44
Your price each: £9.44
Vendor order value: £0.00
The TIMCO Protective Zipper Door provides a dust sealed temporary doorway for concealment of work areas during building works. This transparent polythene door allows light to pass through while protecting from dust and dirt, and features water resistance for enhanced protection. Ideal for construction and renovation projects where access needs to be maintained while containing debris.
| Packaging | Bag |
| Barcode | 5055893377611 |
| Commodity code | – |
| Country of Origin | – |
| Colour | Clear |
| Finish | – |
| Material | Polythene |
| Dimensions | 2.1m x 1.2m |
| Weight | 0.33 kg |
| Fixings included? | – |
| Fire rated? | – |
| Certification | unknown |
| Manufacturer guarantee | – |
| Size | 2.1m x 1.2m |