Unit: 1000 piece(s)
List price (per unit ex VAT): £18.38PBT starting price (per unit ex VAT): £16.55
Your price per piece: £0.02
Vendor order value: £0.00
The TIMCO Hex Head Cover Caps Ocean Blue – 16mm are a perfect way to blend in roofing and construction screws with coloured panels. These ocean blue plastic caps provide a professional finish while protecting and concealing hex head screws in construction and roofing applications.
| Packaging | Bag |
| Barcode | 5055893311394 |
| Commodity code | – |
| Country of Origin | – |
| Colour | Ocean blue |
| Finish | Matt |
| Material | Plastic |
| Dimensions | 16mm |
| Weight | 0.667 kg |
| Fixings included? | – |
| Fire rated? | – |
| Certification | Unknown |
| Manufacturer guarantee | – |
| Size | 16mm |