Unit: 1000 piece(s)
List price (per unit ex VAT): £18.82PBT starting price (per unit ex VAT): £16.94
Your price per piece: £0.02
Vendor order value: £0.00
The TIMCO Hex Head Cover Caps provide a perfect way to blend in roofing and construction screws with coloured panels. These 19mm dark silver matt plastic caps offer a professional finish while concealing screw heads for a clean, seamless appearance on construction and roofing projects.
| Packaging | Bag |
| Barcode | 5055893311837 |
| Commodity code | – |
| Country of Origin | – |
| Colour | Dark silver |
| Finish | Matt |
| Material | Plastic |
| Dimensions | diameter = 19mm |
| Weight | 0.78 kg |
| Fixings included? | – |
| Fire rated? | – |
| Certification | Unknown |
| Manufacturer guarantee | – |
| Size | 19mm |