Unit: 10 piece(s)
List price (per unit ex VAT): £9.05PBT starting price (per unit ex VAT): £8.15
Your price per piece: £0.82
Vendor order value: £0.00
The TIMCO Ground Stub Drills HSS M2 – 4.9mm includes 10 high-grade M2 tool steel drill bits manufactured to DIN 1897 standards. These durable engineering quality drills are fully ground from solid material and deliver consistent rapid performance into all non-alloy materials. The dimensionally precise construction ensures reliable drilling results for professional applications.
| Packaging | Tube |
| Barcode | 5055017540143 |
| Commodity code | – |
| Country of Origin | – |
| Colour | Silver |
| Finish | Ground |
| Material | M2 grade HSS steel |
| Dimensions | 4.9mm diameter |
| Weight | 0.11 kg |
| Fixings included? | – |
| Fire rated? | – |
| Certification | DIN 1897 |
| Manufacturer guarantee | – |
| Size | 4.9mm |