Unit: 10 piece(s)
List price (per unit ex VAT): £6.79PBT starting price (per unit ex VAT): £6.12
Your price per piece: £0.61
Vendor order value: £0.00
The TIMCO Ground Stub Drills HSS M2 – 3.2mm are manufactured from high grade M2 tool steel for durable engineering quality performance. These fully ground drill bits deliver consistent rapid drilling into all non-alloy materials and are manufactured to DIN 1897 standards for dimensional precision. Each pack contains 10 pieces for professional and DIY applications.
| Packaging | Tube |
| Barcode | 5055017540075 |
| Commodity code | – |
| Country of Origin | – |
| Colour | Silver |
| Finish | Ground |
| Material | M2 grade HSS steel |
| Dimensions | 3.2mm diameter |
| Weight | 0.035 kg |
| Fixings included? | – |
| Fire rated? | – |
| Certification | DIN 1897 |
| Manufacturer guarantee | – |
| Size | 3.2mm |