Unit: 10 piece(s)
List price (per unit ex VAT): £13.79PBT starting price (per unit ex VAT): £12.42
Your price per piece: £1.24
Vendor order value: £0.00
The TIMCO Ground Jobber Drills HSS M2 – 6.4mm includes 10 high-grade M2 tool steel drill bits designed for consistent rapid performance into all non-alloy materials. These fully ground engineering quality drills feature a 135° split point that prevents drifting and enables faster penetration without the need for pre-drilling or centre punching. Manufactured to DIN 338 standards for dimensional precision, these durable HSS drills deliver professional results for metal drilling applications.
| Packaging | Tube |
| Barcode | 5055017581818 |
| Commodity code | – |
| Country of Origin | – |
| Colour | Silver |
| Finish | Ground |
| Material | M2 grade HSS steel |
| Dimensions | diameter = 6.4mm |
| Weight | 0.21 kg |
| Fixings included? | – |
| Fire rated? | – |
| Certification | DIN 338 |
| Manufacturer guarantee | – |
| Size | 6.4mm |