Unit: 1 each(s)
List price (per unit ex VAT): £0.79PBT starting price (per unit ex VAT): £0.72
Your price each: £0.72
Vendor order value: £0.00
The TIMCO Ground Jobber Drills HSS M2 – 2.5mm is manufactured from high grade M2 alloyed High Speed Steel for superior durability and performance. This engineering quality drill bit is fully ground from solid material and manufactured to DIN 338 standards, ensuring dimensional precision and consistent rapid performance when drilling into all non-alloy materials. The professional grade construction delivers reliable results for demanding applications.
| Packaging | Wallet |
| Barcode | 5055017591527 |
| Commodity code | – |
| Country of Origin | – |
| Colour | Silver |
| Finish | Ground steel |
| Material | M2 grade HSS steel |
| Dimensions | diameter = 2.5mm |
| Weight | 0.006 kg |
| Fixings included? | – |
| Fire rated? | – |
| Certification | DIN 338 |
| Manufacturer guarantee | – |
| Size | 2.5mm |