Unit: 10 piece(s)
List price (per unit ex VAT): £5.67PBT starting price (per unit ex VAT): £5.11
Your price per piece: £0.51
Vendor order value: £0.00
The TIMCO Ground Jobber Drills HSS M2 – 2.0mm includes 10 high-quality drill bits manufactured from M2 grade high speed steel. These fully ground jobber drills are engineered to DIN 338 standards and deliver consistent, rapid performance when drilling steel, aluminium, cast iron, non-ferrous metals, and plastic. The dimensionally precise construction ensures reliable results across all non-alloy materials.
| Packaging | Tube |
| Barcode | 5055017536511 |
| Commodity code | – |
| Country of Origin | – |
| Colour | Silver |
| Finish | Ground |
| Material | M2 grade HSS steel |
| Dimensions | diameter = 2.0mm |
| Weight | 0.02 kg |
| Fixings included? | – |
| Fire rated? | – |
| Certification | DIN 338 standard |
| Manufacturer guarantee | – |
| Size | 2.0mm |