Unit: 1 each(s)
List price (per unit ex VAT): £1.47PBT starting price (per unit ex VAT): £1.33
Your price each: £1.33
Vendor order value: £0.00
The TIMCO Double Robe Hook Polished Chrome provides an elegant and practical solution for hanging hats, coats, or bath robes. Crafted from brass with a polished chrome finish, this double hook maximizes hanging capacity while maintaining a sleek profile. Commonly fitted to doors or walls, it offers versatile mounting options for both residential and commercial applications.
| Packaging | Bag |
| Barcode | 5056110831190 |
| Commodity code | – |
| Country of Origin | – |
| Colour | Silver |
| Finish | Polished chrome |
| Material | Brass |
| Dimensions | 47 x 24mm |
| Weight | 0.046 kg |
| Fixings included? | – |
| Fire rated? | – |
| Certification | Unknown |
| Manufacturer guarantee | – |
| Size | 47 x 24mm |