Unit: 1 each(s)
List price (per unit ex VAT): £2.98PBT starting price (per unit ex VAT): £2.69
Your price each: £2.69
Vendor order value: £0.00
The TIMCO Cabin Hook Polished Chrome – 75mm is ideal for retaining doors in an open position in domestic and light commercial applications. This polished chrome finished brass cabin hook features knuckled connecting joints for quiet operation, providing both functionality and aesthetic appeal for door and window security applications.
| Packaging | Bag |
| Barcode | 5056110830841 |
| Commodity code | – |
| Country of Origin | – |
| Colour | Silver |
| Finish | Polished chrome |
| Material | Brass |
| Dimensions | length = 75mm |
| Weight | 0.08 kg |
| Fixings included? | – |
| Fire rated? | – |
| Certification | Unknown |
| Manufacturer guarantee | – |
| Size | 75mm |