Unit: 1 each(s)
List price (per unit ex VAT): £5.14PBT starting price (per unit ex VAT): £4.63
Your price each: £4.63
Vendor order value: £0.00
The TIMCO Cabin Hook Polished Chrome – 150mm is ideal for retaining doors in an open position in domestic and light commercial applications. This cabin hook features knuckled connecting joints for quiet operation and is finished in an attractive polished chrome that provides both durability and aesthetic appeal. The brass construction ensures long-lasting performance while the 150mm size makes it suitable for a wide range of door applications.
| Packaging | Bag |
| Barcode | 5056110830865 |
| Commodity code | – |
| Country of Origin | – |
| Colour | Silver |
| Finish | Polished chrome |
| Material | Brass |
| Dimensions | length = 150mm |
| Weight | 0.14 kg |
| Fixings included? | – |
| Fire rated? | – |
| Certification | Unknown |
| Manufacturer guarantee | – |
| Size | 150mm |