Unit: 1 each(s)
List price (per unit ex VAT): £13.26PBT starting price (per unit ex VAT): £11.94
Your price each: £11.94
Vendor order value: £0.00
The TIMCO Architectural Flat Section Bolt is a high quality designer bolt commonly used for securing french doors. This polished chrome finished brass bolt comes supplied with all three keeps required for flush and recessed mounted doors, providing a professional and secure door fastening solution.
| Packaging | Bag |
| Barcode | 5056110830698 |
| Commodity code | – |
| Country of Origin | – |
| Colour | Silver |
| Finish | Polished chrome |
| Material | Brass |
| Dimensions | 100 x 35mm |
| Weight | 0.516 kg |
| Fixings included? | – |
| Fire rated? | – |
| Certification | Unknown |
| Manufacturer guarantee | – |
| Size | 100 x 35mm |