Unit: 1 set(s)
List price (per unit ex VAT): £31.26PBT starting price (per unit ex VAT): £21.89
Your price per set: £21.89
Vendor order value: £0.00
The 80MM SDS ADAPTOR PACK & DRIFT KEY & A-TAPER DRILL BIT includes a complete drilling solution for professional applications. This comprehensive kit features a black painted steel SDS adaptor for secure bit attachment, a precision drift key for accurate positioning, and a high-quality A-taper drill bit for efficient drilling performance. The robust steel construction ensures durability and reliability for demanding construction and masonry work.
| Packaging | retail ready |
| Barcode | 5060093868265 |
| Commodity code | 82071910 |
| Country of Origin | China |
| Colour | Black |
| Finish | Painted |
| Material | Steel |
| Dimensions | 80mm x 125mm |
| Weight | 0.300kg |
| Fixings included? | n/a |
| Fire rated? | n/a |
| Certification | – |
| Manufacturer guarantee | – |
| Size | 80mm x 125mm |